Pierwsza wizyta ze mną będzie rozmową, na której będę chciała poznać Ciebie i przybliżyć Twój problem. Jeśli trzeba popracujemy nad motywacją, właściwym nastawieniem i Twoimi oczekiwaniami. Ustalimy wszystkie niezbędne informacje, które będą mi potrzebne do opracowania dla Ciebie zaleceń i programu żywieniowego. Będę pytać o Twoje zdrowie oraz problemy zdrowotne w rodzinie. Dlatego tez zabierz ze sobą najlepiej całą dokumentację medyczną, którą posiadasz (poukładaj ją chronologicznie).

Bardzo ważny jest Twój styl życia, dlatego będę pytać o plan Twojego dnia, aktywność fizyczną, stres oraz preferencje kulinarne. Przemyśl przed wizytą, czego nie lubisz jadać, analizując poszczególne grupy produktów, jak warzywa, owoce, ryby, mięsa itd. oraz jakich potraw bądź połączeń produktów nie lubisz, np.: mięso z owocami. Aby było smacznie i przyjemnie w trakcie zmiany Twoich nawyków żywieniowych dobrze jeśli poinformujesz mnie co najbardziej lubisz jeść, jakie produkty, smaki, dania.
Na pierwszej wizycie będę analizować Twoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Żeby przyjrzeć się temu dokładnie najlepiej abyś prowadził obserwacje oraz notatki. Proszę, abyś przygotował przed wizytą co najmniej 3-dniowy dzienniczek bieżącego spożycia (najlepiej z 7dni, t.j. zapisywał co dokładnie zjadasz i pijesz). Poniżej znajduje się link, gdzie znajdziesz plik z przygotowanym dzienniczkiem.

Na wizycie wyjaśnię, jakie błędy żywieniowe popełniasz oraz razem wyznaczymy plan poprawy Twojego żywienia. Wizytę skończymy wykonaniem pomiarów: masy ciała, antropometrycznych oraz analizą składu ciała. Analiza składu ciała wykonywana za pomocą bioimpedancji elektrycznej (BIA) jest nieinwazyjna i bezpieczna, a wyniki podawane są z dużą dokładnością (0,1 kg w odniesieniu do masy ciała oraz 0,1% w odniesieniu do zawartości tkanki tłuszczowej). Po wykonaniu badania uzyskamy informacji o zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i wody (wewnątrz i zewnątrzkomórkowej), zapotrzebowaniu energetycznemu (kcal/dobę), stanie odżywienia, BMI.
Do badania analizy składu ciała należy się przygotować:
- Przez 12 godzin przed wizytą unikaj kawy, alkoholu oraz wzmożonej aktywności fizycznej.
- Nie jedz 3 godziny przed wykonaniem badania.
Nie pij płynów tuż przed badaniem i staraj się opróżnić pęcherz moczowy - Do wykonania badania potrzebna jest goła stopa i dłoń. W przypadku kobiet odradzam ubranie z rajstopami.